29 października 2023

Fakty i mity na temat picia alkoholu w czasie ciąży

Czy tradycyjne napoje alkoholowe można zamienić w ciąży na coraz popularniejsze w ostatnich latach piwo bezalkoholowe? Z pewnością nie jest to dobry pomysł.

Wyjaśniamy to w artykule na temat faktów i mitów dotyczących picia alkoholu w czasie ciąży. Przymiotnik „bezalkoholowe” jest bardzo mylący, gdyż zgodnie z definicją napój alkoholowy to napój zawierający powyżej 0,5 proc. alkoholu etylowego. Wszystkie napoje mające poniżej tej zawartości uznawane są za „bezalkoholowe”, choć zawierają niskie stężenie alkoholu. Dlatego picie takich napojów nie jest bezpieczne dla rozwijającego się płodu. Dzieje się tak nawet w przypadku, gdy przyszła matka nie odczuwa wpływu alkoholu zawartego w tego rodzaju napojach na swoje samopoczucie i funkcjonowanie. Dlatego warto nie ryzykować i odstawić napoje reklamowane jako bezalkoholowe na czas ciąży i karmienia piersią.

Więcej informacji na temat faktów i mitów picia alkoholu w ciąży znajdziesz tu: https://kampanianazdrowie.pl/fakty-i-mity-na-temat-picia-alkoholu-w-czasie-ciazy/.