O kampanii

Kampania „Na zdrowie” realizowana pod hasłem „Każdy dzień na moją korzyść” powstała z inicjatywy Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom. Jej realizatorem jest Fundacja Poza Schematami. Celem kampanii jest wzrost wiedzy osób dorosłych na temat negatywnego wpływu alkoholu na zdrowie człowieka (fizyczne i psychiczne).

Kampania rozpoczęła się we wrześniu 2023 roku i obejmuje: prowadzenie strony internetowej www.kampanianazdrowie.pl, oddziaływania za pośrednictwem PR-u i mediów społecznościowych, produkcje audiowizualne. Strona internetowa kampanii zawiera kompendium wiedzy na temat szkód, które wiążą się ze spożywaniem alkoholu. Zamieszczamy tu także informacje na temat korzyści związanych z ograniczeniem picia i abstynencją. Zapraszamy do obserwowania nas na Facebooku i Instagramie. Są tam publikowane aktualności na temat kampanii i tworzonych informacyjno-edukacyjnych materiałów adresowanych do dorosłych.

Zachęcamy do zapoznania się ze spotem kampanijnym oraz krótkimi filmami edukacyjnymi adresowanymi do: kobiet, mężczyzn, młodych dorosłych, rodziców, seniorów. Niebawem udostępnimy także podcasty z wypowiedziami ekspertów.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem z konferencji prasowej.

Kampania trwa do końca 2023 roku. Strona internetowa i inne wytworzone w ramach kampanii materiały będą dostępne również po jej zakończeniu.

E-mail: profilaktyka@kcpu.gov.pl

Facebook

Instagram