Dlaczego picie alkoholu przez osoby starsze jest tak ryzykowne? Po pierwsze, łączenie alkoholu z lekami w każdym wieku jest niebezpieczne, ale osoby starsze zwykle zażywają ich więcej. Po drugie, organizm seniora gorzej radzi sobie z alkoholem. Staje się on przez to bardziej dla organizmu toksyczny.
Picie alkoholu może być ryzykowne
Przeczytaj również...
Skutki doznawania przemocy domowej
Niezależnie od płci, wieku, statusu społecznego, wcześniejszych doświadczeń życiowych przemoc domowa łączy się z negatywnymi następstwami. Konsekwencje przemocy można obserwować bezpośrednio po zdarzeniu, jak i po pewnym czasie.
Przemoc na tle seksualnym a alkohol
Wokół przemocy na tle seksualnym i picia alkoholu istnieje wiele nieprawidłowych oraz szkodliwych przekonań, np. tłumaczenie zachowania osoby, która dopuściła się przemocy („on nie chciał, po prostu był pijany”), czy próba obciążenia odpowiedzialnością osobę, która doświadczyła przemocy („jakby nie piła, to by nic się nie stało”).
Zmiana terminologii w Ustawie o przeciwdziałaniu przemocy domowej
Nowelizacja ustawy, która weszła w życie 22 czerwca 2023 r., wprowadza zmiany terminologii, które m.in. pozwalają rozszerzyć pojęcie przemocy domowej i przeciwdziałają jednocześnie stygmatyzacji osób, które jej doznają lub stosują.
Jak alkohol wpływa na masę ciała?
Spożywanie alkoholu na spotkaniach towarzyskich lub w trakcie wieczornego relaksu bywa normą. Dwie butelki piwa lub kilka lampek musującego wina wieczorem i… pomimo diety oraz ćwiczeń nie widać efektów odchudzania?